Rozkład na powrót byłego partnera/partnerki (duży)
(rozkład autorski Drakonia)
 
Sytuacja: nagle, po wielu miesiącach, latach ciszy odezwał się twój/twoja eks. Była rozmowa, pisanie do siebie, albo przypadkowe lub celowe spotkanie. Po co się to wydarzyło? Co zrobić dalej?
(AW) = Arkana Wielkie - karty ważnych lekcji, doświadczeń, punkty zwrotne. Przykład wideo na dole strony.
 

Kliknij aby powiększyć


Karta porada: Wszechświat chce was razem.

Karta 1 - Jak twój były/była pamięta cię z pierwszych tygodni waszych spotkań?
Giermek Buław
Zapamiętał/a cię jako kogoś pełnego energii, ruchliwego, gotowego na romans, flirt, zaangażowanego, ryzykanta, otwartego na to, co nowe, ciekawe. Bardzo zależało ci na zrobieniu dobrego wrażenia na swój temat. Były w tobie wielkie chęci na wskoczenie w ten związek, była motywacja, iskra, inicjowałaś/eś spotkania, rozmowy itd. Negatywnie zapamiętali was jako kogoś, kto pojawia się jak tylko jest zabawa, seks, adrenalinka, a potem znika i zajmuje się swoimi sprawami, może podrywa też kogoś innego na boku, albo ma wielu partnerów, kochanków, ale nikogo na stałe. Słomiany zapał

Karta 2 - Jak cię wtedy oceniał/a?
As Pentakli
Oceniali was wtedy pozytywnie, widzieli w was szanse, wartość, potencjał na związek. Wiedzieli, że chcecie im zaoferować siebie, swój czas, ciało, energię, prezenty, finanse, coś materialnego, co można posiadać. Skupialiście się może też na pieniądzu, pracy, zarabianiu, potrzebie stabilizacji życiowej i może większość rozmów tego dotyczyła.

Karta 3 - Co teraz o tobie myśli?
Król Pentakli
Widzą, że osiągnęliście cel finansowy, macie poczucie bezpieczeństwa, dom, pracę, pieniądze, zadowolenie, jesteście w stałym związku (status męża, albo macie męża). Widzą też, że prawdopodobnie nie macie w życiu ekscytacji, adrenaliny, miłości, bo skupiliście się na przyjemnościach dla ciała, odrzucacie ryzyko i przygody, cenicie sobie bardziej osiadły, domatorski styl życia.

Karta 4 - Co jemu/jej najbardziej podobało się w tobie w tamtych czasach?
XIII Śmierć (AW)
Przeszłaś dużą transformację, śmierć ego, starego życia dzięki byciu z nim, bo chyba była to trudna relacja, albo jakimś ciężkim doświadczeniom. Może byłaś bliska prawdziwej śmierci po chorobie, wypadku, ale wyszłaś z tego twardą ręką. Specyficzna wiadomość - należeliście do subkultury goth, metal albo emo i fascynowała was śmierć, koniec, dekadencja, odczuwaliście depresję. To był bardzo ważny etap w waszym życiu, który przekształcił was w inne osoby, pozwolił też zrozumieć kwestie przemijania i uwalniania się od tego, co ciężkie, trudne. Może on chciał popełnić samobójstwo (z depresji itp.), a ty go od tego odciągnęłaś i dzięki tobie zmieniło się jego życie.

Karta 5 - Co jemu/jej najbardziej podoba się w tobie obecnie?
10 Pentakli
Podoba im się, że wreszcie masz wszystko, że jesteś dobrze uziemiona/y, konkretna/y,  bogata/y, zadowolona/y z życia w świecie materialnym, masz bardzo duże poczucie bezpieczeństwa i taką energię czuć od ciebie. Robisz karierę, albo spełniasz się w sprawach domowych jako rodzic lub małżonek.

Karta 6 - Jaką widzi w tobie zmianę?
Królowa Mieczy
Zmiana może dotyczyć umiejętności bezpośredniego wyrażania swoich myśli, analizowania, spostrzegania przyczyn i skutków, zadawania konkretnych, bezpośrednich pytań, dążenia do prawdy. Widzi, że umiesz się już nastawić na chłodny intelekt, ciekawą rozmowę, podzielić mądrością, wiadomościami, a do tego powstrzymać się od zbędnych emocji, fochów. Masz umiejętność słuchania i zadawania pytań związanych z tematem. Królowa Mieczy jest też krytyczna i dociekliwa, ale negatywnie plotkara.

Karta 7 - Jaką ty widzisz w nim/niej zmianę?
9 Kielichów
Widzisz w nich kogoś, kto osiągnął doskonałą równowagę psychiczną i emocjonalną. Nie cierpią już na stresy, depresje, nie mają obaw o przyszłość. Cieszą się tym, co mają, może coś kolekcjonują, mają jakieś uspokajające hobby. Spełniło się jakieś ich marzenie i nie czują już ciśnienia na realizację planów. Umieją już nazwać, uporządkować swoje uczucia i emocje.

Karta 8 - Czego jemu/jej najbardziej brakuje z tamtych lat?
4 Kielichów
Karta dokładnie pokazuje retrospekcję i tęsknotę za dawnymi czasami. Zdają sobie sprawę, że stracili szansę na związek z wami, nie przyjęli waszej miłości wtedy, kiedy była dostępna. Za bardzo skupiali się na dołowaniu, stąd pasuje tu też teoria o przynależności do subkultury goth, emo.

Karta 9 - Za czym ty najbardziej tęsknisz?
10 Mieczy
Może być specyficzna wiadomość - tęsknisz (z perspektywy czasu) za chwilą uświadomienia sobie, że nic już więcej nie dało się zrobić, ty nie mogłaś nic zrobić w tym związku, tylko mieć nadzieję, że sprawa sama się rozwiąże, że ówczesny partner zrozumie i zmieni się. To był taki moment po wielokrotnym ranieniu się założeniami, nadmiarem informacji, porad innych ludzi i poczuciu, że wszystko to cię dobiło i musiałaś odpuścić, zając się sobą, wyleczyć umysł. Przełom w myśleniu. Możliwe, że ma to też związek z kartą 4 - Śmierć i próbą samobójczą, okaleczaniem się. Znalazłaś go w takim stanie i ocaliłaś.

Karta 10 - Co chciałabyś/chciałbyś zrobić z nim/nią ponownie, ale lepiej z perspektywy minionego czasu i własnego doświadczenia?
Królowa Kielichów
Chciałabyś bardziej okazywać swoje uczucia, głęboko, prawdziwie - nie mówić o nich i domagać się tego z drugiej strony, ale okazywać je sercem i zachowaniem wobec ex-partnera. Chciałabyś być teraz miękka, bardziej empatyczna, wyrozumiała, kochająca, a nie nastawiona na karierę, flirt, intelekt, czy tylko komunikację werbalną.

Karta 11 - Jaka była przyczyna jego/jej odejścia w tamtym czasie? Dlaczego nie walczyli o związek?
6 Pentakli
Brakowało równowagi w dawaniu i otrzymywaniu, równouprawnienia, równego traktowania się (ktoś chciał być na piedestale, albo ty jego postawiłaś na takim stanowisku), albo skupialiście się tylko na materializmie (patrz Król Pentakli), pieniądzach, prezentach, pożyczaniu (i nie oddawaniu). Ktoś z was za dużo zainwestował, dawał, inicjował, a drugie albo poczuło się zależne, albo nie miało możliwości na samodzielność, indywidualność, wykazanie się inicjatywą.

Karta 12 - Po co twój/twoja ex teraz wraca? Czego chce od ciebie?
XV Diabeł (AW)
Podświadomie czuje zazdrość o ciebie i twoje obecne życie. Podniecasz ją/jego i zmierza do seksu, zabawy, gierek, do ściągnięcia cię na swoją stronę i odnowienia połączenia dzięki energii seksualnej. Kusi go/ją, chociaż niekoniecznie w dobrej intencji. Diabła przyciąga materializm, chęć posiadania, kontroli i zniewolenia dla własnych korzyści. Wampiryzm energetyczny - jeśli tobie się udało w życiu, a oni dalej siedzą w mrocznej 'gotyckiej' energii, są depresyjni, to mogą chcieć wyssać z ciebie energię i światło, radość. Może być też tak, że on/ona czuje jakiś niewyleczony cień, negatywizm w sobie, lub w tobie i chce się dowiedzieć co to jest, i czym się objawia. Podświadomie próbuje coś sprowokować między wami, żeby odnaleźć tą mroczną stronę psychiki. Takie relacje mają bratnie dusze, które leczą w sobie karmę.

Karta 13 - Co powinnaś/eś zrobić w tej sytuacji?
3 Buław
Powinnaś/eś poczekać na rozwój sytuacji, ponieważ wiesz, czego chcesz, masz dużo do zaoferowania, ambicje i potrzeby, ale jeszcze nie wiesz, co zaoferuje druga strona. Być może ex mieszka za granicą i na razie nie ma możliwości bezpośredniego kontaktu, więc czekasz na jego przyjazd/przylot, żeby sprawdzić jaka jest rzeczywistość, czy nie kłamie, nie fantazjuje, kiedy się już spotkacie osobiście.Zobacz także: Rozkład 'Dokonaj wyboru - powrót do ex'
 
Przydatne rozkłady:

Pytania i szablon rozkładu - własne 2021 (C) Drakonia. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Z dnia: 23 września 2021 r.
Talie: Pre-Raphaelite, własna 'Wskazówki od mojego wyższego Ja'