Rozkład urodzinowy 'Diament'* - przykład (na 9 kart)
(rozkład autorski Drakonia)

Poniżej prezentuję nieskomplikowany, przykładowy rozkład na urodziny, mojego autorstwa. Jest w kształcie diamentu, bo każdy człowiek powinien dążyć do mistrzowskiego 'szlifowania się' w obecnym życiu.


Dla: Daniel, ur. 12.4.1982, zodiak Baran (postać fikcyjna, zbieżność przypadkowa)

Karta 1 - Sytuacja, samopoczucie solenizanta obecnie
6 Buław
Solenizant ma jakiś powód do dumy - jest w centrum zainteresowania innych osób, wygrał w jakiejś sprawie, przejął dowodzenie, posiada jakieś eksponowane stanowisko w pracy, jest osobą znaną, lub też interesuje go zdobycie powyższych, bo czuje się niedowartościowany. To człowiek z misją, albo ktoś taki (zodiak Lew, Baran lub Strzelec) jest obecny w życiu solenizanta, wraca po okresie nieobecności i prezentuje swoje dokonania. Możliwe też, że ktoś o takiej osobowości jest w jego otoczeniu, z kim rywalizuje o pozycję i sławę i jest dla solenizanta pewnego rodzaju wzorem do naśladowania, 'wrogiem', od którego się uczy, by pobić go własną bronią.
Negatywnie, solenizant jest bardzo zapatrzony w siebie, narcystyczny, chce, żeby wszyscy go chwalili i czuje się wybrany, patrzy z góry na innych ludzi. Powodem tego mogą być jakieś niewyleczone kompleksy, nieśmiałość, brak wiary w siebie.

Karta 2 - Co zostawia za sobą z dniem urodzin?
4 Mieczy
Ma za sobą pasywny okres, w którym musiał dużo odpoczywać, regenerować się, 'przespać' z jakimś pomysłem, odpuścić potrzebę posiadania kontroli (np. w związku) i jednocześnie dopuścić do siebie wiedzę ze źródeł takich, jak: wyższe Ja, kosmos, Ziemia, anioły, duchowi przewodnicy itp. byty. Być może nauczył się medytować, albo tylko znajdywać czas na odpoczynek. Tak sytuacja mogła go spotkać po zawodzie miłosnym, chorobie, albo w wyniku niemożności ruszenia dalej z własnymi planami i pomysłami, bo coś było niedopracowane, musiał zmienić swoje nastawienie, mentalność, albo czas na realizację był nietrafiony (za wcześnie).

Karta 3 - Wiadomość od jego/jej wyższego Ja, porada od wszechświata - priorytetowa sprawa do 'wyszlifowania' przed kolejnymi urodzinami
IV Cesarz
To karta Arkan Wielkich, czyli poważna lekcja, doświadczenie, które zaważy nie tylko na tym, ale także na następnych wcieleniach solenizanta. Cesarz wskazuje na potrzebę odzyskania władzy nad sobą i wzięcia swojego życia w swoje ręce. Potrzebna jest decyzyjność, pewność siebie, charyzma, mądrość, konsekwencja, dojrzała męskość, asertywność, wyrozumiałość, a także zrównoważenie potrzeby kontroli i dyrygowania innymi ludźmi, odpuszczenie tyranii - to cechy, jakie solenizant powinien w sobie pielęgnować, lub nauczyć się takich zachowań. Potrzebuje on poczuć w sobie władzę i nie zgadzać się na złe traktowanie, otrzymywanie 'okruszków', podrzędne stanowiska, niską płacę itp. Cesarz wygląda także reprezentacyjnie, co jest sugestią dla solenizanta, żeby zadbał o swój wygląd.
Jest tu nawiązanie do karty 6 Buław - wzorzec do naśladowania, albo potrzeba szacunku, sławy, wywyższania się, bohaterskich osiągnięć. Ponieważ solenizant znajduje się już na tym etapie, jego wyższe Ja będzie go progresywnie prowadzić w stronę odzyskania swojego wewnętrznego Cesarza. W życiu solenizanta i do czasu kolejnych urodzin mogą zacząć pojawiać się sytuacje wymagające podejmowania zdecydowanych i konsekwentnych decyzji, przejmowania dowodzenia, odmawiania i asertywności, bycia wzorowym ojcem, szefem, partnerem lub mężem.
Ponieważ solenizant jest spod znaku Barana, pozycja tej karty jest bezdyskusyjna - wyższe Ja poprowadzi go tak, aby stał się autentyczny w swojej władzy i pewności siebie, co otworzy mu kolejne drzwi do samorozwoju. Ostatecznie, w obecnym życiu solenizanta może pojawić się taka pewna siebie, dojrzała i efektywna osoba spod znaku Barana, która będzie dla niego autorytetem.

Karta 4 - Pieniądze, sprawy zawodowe solenizanta do następnych urodzin
XVIII Księżyc
Księżyc to kolejna karta Arkan Wielkich - lekcje. Jej pojawienie się w rozkładzie sygnalizuje niepewność co do kierunku, otoczenia, irracjonalny strach, że solenizant sobie nie poradzi w niejasnych warunkach, albo że kieruje się iluzjami, żyje według własnych marzeń i życzeń nie zwracając uwagi na fakty. To potrzeba rozprawienia się z obawami, znalezienia ich źródła i usunięcia się spod ich wpływu. Księżyc powoduje też ekspozycję spraw ukrytych, sekretów, kłamstw, ale i zniekształca rzeczywistość. Osoba spod znaku Raka lub Ryb może przynieść ekscytujący, inspirujący pomysł, który po logistycznej analizie może budzić wiele zastrzeżeń i niejasności.
Solenizant musi być bardzo ostrożny w robieniu zakupów online, inwestowaniu pieniędzy, podpisywaniu umów, korzystaniu z promocji, rabatów, uważać na oszustów itd. Jeśli jest bardzo nastawiony na sukces i sławę, to ktoś może wykorzystać chęci solenizanta do wkręcenia go w niejasny interes, pracę, omamić go iluzjami i wciągnąć w pajęczynę, a potem wykorzystywać. Nie wszystko złoto, co się świeci.

Karta 5 - Sytuacja zdrowotna solenizanta do następnych urodzin
4 Kielichów
Solenizant za bardzo skupia się na braku - sławy, dokonań, miłości, ekscytujących zdarzeń, emocji. To poczucie wynika z zakończenia się czegoś w jego życiu, co nie zostało zastąpione czymś innym, równie emocjonalnym. Solenizant nie chce wyleczyć tej 'dziury' ani nową miłością, ani nowym hobby, ani terapią. Być może nudzi się, rozpamiętuje przeszłość, do tego wpadł w lekki alkoholizm. Powinien spojrzeć na siebie z dystansem, otrzepać się ze starej energii i przyjąć pomoc wszechświata lub innych ludzi, otworzyć się na nowe doznania, przestać się izolować i poszukać inspiracji na zewnątrz.

Karta 6 - Sprawy sercowe, nowa miłość do następnych urodzin
Rycerz Mieczy
Obecny związek rozwija się dynamicznie, ale i chaotycznie. Rycerz Mieczy oczyszcza atmosferę niejasności. Bardzo dużo jest tu rozmów, dzielenia się informacjami, pomysłami i gotowość do ich realizacji. Jeśli są problemy w związku, to ich powodem może być nadmierne robienie założeń i prowokowanie partnera do powiedzenia 'prawdy', kłótliwość, wybujały intelektualizm, który zaczął przysłaniać czucie sercem, zmysłami, i w ogóle uczucia.
Jeśli solenizant szuka nowej osoby do towarzystwa, to może trafić na kogoś spod znaku Wodnika, Bliźniąt, lub Wagi, kto będzie typem intelektualnym i nastawionym na częstą komunikację oraz wymianę poglądów. Może zdarzyć się to między 20.1-20.02 obecnego, lub przyszłego roku. Osoba taka niestety może często pojawiać się i znikać, ponieważ będzie bardzo zajęta własnym rozwojem intelektualnym, inspirowaniem innych ludzi i realizacją nowych pomysłów.

Karta 7 - Rozwój duchowy, w czym może pomóc, gdzie znajdzie zastosowanie?
10 Pentakli
Solenizant znajduje się na wysokim poziomie rozwoju duchowego, który ma zastosowanie w jego zdrowiu i życiu zawodowym (pomaga mu poczuć się bezpiecznie, jest dobrze uziemiony, rozumie zasady przyczynowo-skutkowe, nie żałuje, jeśli coś nie stało się po jego myśli, lub kiedy praca nie opłaciła się w założonym czasie). Bardzo dużo inwestuje w swój rozwój. Samodoskonalenie ma także świetny wpływ na jego kontakty z bliskimi, małżeństwo, związek, lub samo przygotowanie się do założenia rodziny w przyszłości, pracę zespołową w firmie, itp.
Negatywnie, jest za bardzo skupiony na materializmie, tym co widzialne, mierzalne, opinii rodziny i bliskich osób, kolegach z pracy, co ogólnie hamuje jego otwarcie się na duchowość, bo boi się być uznany za New Age'owego 'czubka' ;)

Karta 8 - Co może pomóc w sprawach finansowych, rozwoju życia zawodowego i polepszeniu zdrowia?
0 Głupiec
W kwestii finansów i pracy, to dobry rok na całkowitą zmianę. Solenizant powinien uwierzyć w siebie, nie liczyć już na innych ludzi, tylko albo działać solo, albo zmienić pracę, mentalność, zaryzykować nawet, jeśli ma być to pośrednie doświadczenie, które doprowadzi go do kolejnej bramki, możliwości pogłębiania swojego rozwoju. Powinien myśleć tylko o sobie i iść tam, gdzie go ciągnie intuicja. Pamiętać musi jednak o karcie Księżyca j/w - sprawach niejasnych, mętnych, możliwości wpadnięcia w pułapkę iluzji, strachu, złej inwestycji finansowej, podpisania niewygodnej umowy, współpracy z oszustem.
W sprawach zdrowotnych zalecane jest spacerowanie, podróżowanie, zmiana lokalizacji, lub przejście np. na całkiem nową dietę, uprawianie sportów, czegoś, czego solenizant do tej pory nie robił, a intuicja i ciało podpowiadały mu, żeby dał sobie szansę. 

Karta 9 - Co może pomóc w sprawach sercowych i rozwoju duchowym?
Giermek Kielichów
Tu mogą pomóc umiejętności miękkie, empatia, zrozumienie, wczucie się w drugą osobę, zmiana perspektywy, nadzieja i kierowanie się czuciem, sercem. Ale może odwrotnie, może trzeba będzie zmężnieć, dojrzeć emocjonalnie i przestać ukrywać swoje uczucia jak nastolatek. W rozwoju duchowym może też pomóc kontakt z kimś młodym, dzieckiem, które może przypomnieć solenizantowi o jego własnym dzieciństwie i nakierować na jakieś niewyleczone sprawy, tzw. wewnętrzne dziecko, które ma wpływ na emocjonalne zachowania i wybory dorosłego.

Warto dodać, że solenizant jest spod znaku Barana. W rozkładzie widzimy go w kartach kilkakrotnie, a już szczególnie jako Cesarza i Głupca.

Chcesz zamówić taką prognozę dla siebie, znajomego, partnera? Napisz do mnie.
Koszt wykonania 40 zł; plik pdf z foto rozkładu wysyłam na podany adres email w ciągu 48h od zaksięgowania wpłaty, lub otrzymania potwierdzenia wpłaty. Nie wróżę dla dzieci i osobom niepełnoletnim.

Inne przydatne rozkłady:

* Autor: 2021 (C) Drakonia. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Z dnia: 21 marca 2021 r.
Talia: Illuminati