Interpretacja kart Tarota – rozkład na jedno pytanie - za, przeciw, wynik - firma odnawiająca i sprzedająca przedmioty dekoracyjne i użytkowe z PRL-u
Dla: (imię, przykład!): Jan

(Astrologia i numerologia na życzenie)

Sytuacja: Pan Jan obserwuje, wydawałoby się, niegasnące w Polsce zainteresowanie kupnem przedmiotów z PRL-u i rozwój firm, które takie rzeczy oferują. Podpatrzył pewien biznes tego typu i chciałby otworzyć własny. Dotacji nie dostanie, więc finansowo może liczyć tylko na siebie. Do tej pory pracował jako informatyk i ma niezłe oszczędności, ale zdaje sobie sprawę, że będzie miał często do czynienia z przedmiotami wielkogabarytowymi, wymagającymi negocjowania cen skupu, transportu, znoszenia często z wysokich pięter bloków, monitorowanego magazynu, poza tym, chciałby też zająć się odnawianiem. Do tego wszystkiego musi zatrudnić kilku pracowników. Klientów znajdzie, liczy też na reżyserów filmów i programów o tematyce PRL, bo mógłby im wypożyczać przedmioty do wykorzystania jako elementy scenografii, dekoracji studia. Pyta, czy w ogóle powinien założyć firmę zajmującą się odnawianiem i sprzedażą funkcjonalnych zabytków z PRL-u?

Karta 1 - za - 7 kielichów
To karta wielu wyborów związanych z emocjami, nadziejami, ale i obawami. Coś co się wydaje złotym interesem, może stać się wielkim obciążeniem. Jak już wyliczył wcześniej, będzie potrzebował mnóstwo elementów, żeby z nich stworzyć całość i ludzi, na których pracy może polegać. Karta raczej przestrzega przed inwestowaniem w ten biznes, właśnie z powodu zbyt wielu niewiadomych, których skutków nie da się przewidzieć. Z drugiej strony, co jest pozytywem, pan Jan będzie miał wokół siebie mnogość rzeczy, które po kilku dekadach nabrały już wartości historycznej, a projektowanie i aranżacje mieszkań w dziejach Polski, to temat, którym się interesuje prywatnie.

Karta 2 - przeciw - Królowa pentakli
Sprzeciw może pojawić się ze strony jakiejś bardzo konkretnej i zapobiegliwej kobiety spod znaku Byka, Panny lub Koziorożca, w średnim lub starszym wieku, zarządzającej finansami, albo decyzyjnej w sprawach materialnych. Jest koneserką pięknych i drogich rzeczy. Wybiera komfort, spokój, konserwatyzm, jasne sytuacje, nie chce żadnego ryzyka wokół siebie. Nie znam sytuacji rodzinnej pana Jana, więc on już musi zdecydować, o kogo chodzi. Karta oznacza też zdrowy egoizm i dbanie o własne interesy, a nie zaspokajanie potrzeb innych ludzi. Pan Jan powinien zdecydować, czy otwierając taki biznes chce uszczęśliwiać fanów PRL-u, czy zarabiać na życie ciężką pracą.

Karta 3 - wniosek/porada - Król kielichów
Król kielichów jest przeciwieństwem Królowej pentakli, on zarządza emocjami, uczuciami, jest empatyczny, interesuje go dobro innych, chce pomagać, i wie jak. Kieruje się sercem. I może to jest właśnie najlepszy doradca, bo pomysł na interes wziął się z pasji, podyktowany uczuciami, sentymentem, a nie tylko wizją zarabiania i popytu. Król kielichów nie zna się na interesach, potrzebuje do tego doradców, i to jest kolejna wskazówka.

Tarocistka: Drakonia
Z dnia: 29 czerwca 2020 r.
Talia: RWS