Interpretacja kart Tarota – rozkład na założenie firmy

Dla (imię, wymyślone!): Irena

(Astrologia i numerologia na życzenie)

Karta S - Kim jest Irena?
Rycerz Pentakli
Znak zodiaku Panna, Byk albo Koziorożec. Nie lubi ryzyka, perfekcjonistka, solidna, rzetelna. Bardzo powoli rozwija to, czym się interesuje, sprawdza efekty tego, w co kiedyś zainwestowała, każdy szczegół jest dla niej ważny. Potrafi zbudować solidne fundamenty pod coś, co ma przetrwać. Interesują ją przedsięwzięcia długofalowe.

Karta 1 - Co przemawia za otwarciem butiku z markową odzieżą dla nastolatek?
9 mieczy
Nic nie przemawia, a wręcz próba uskutecznienia pomysłu doprowadzi do bezsenności, zamartwiania się, żałowania decyzji, trudności wycofania się i odzyskania pieniędzy.

Karta 2 - Co stoi na przeszkodzie tego biznesu?
As pentakli
Zaistnieje potrzeba 'wyczarowania' sobie funduszy, bo pytająca ma ich za mało i rozważa pożyczkę.

Karta 3 - Czy powinnam wziąć dodatkową pożyczkę na tą działalność?
3 mieczy
Nie wchodź w to, bo przez swoje nietrafione pomysły zranisz siebie, doprowadzisz do traumy, albo pożyczka będzie niechcianym obciążeniem (materialnym i psychologicznym) dla bliskich osób, męża, chłopaka, rodziny, zagrożeniem poczucia bezpieczeństwa. Co gorsza, biorąc znaczenie karty dosłownie, zadłużenie może doprowadzić do problemów z sercem, nerwicy, zawału, operacji (na ilustracji - serce przebite ostrymi przedmiotami, mieczami).

Karta 4 - Które z moich cech charakteru, albo wyuczonych umiejętności mogą pomóc mi w zarządzaniu firmą?
1 Alchemik
Umiejętność łączenia różnych spraw, ludzi, miejsc, pomysłów, zastosowań, kojarzenia faktów, uczenia się i skupienia na temacie, wizualizowanie wyników, albo zmyślanie, kłamanie i czarowanie ludzi. Negatywne myślenie może zabić firmę, patrz: prawo przyciągania.

Karta 5 - Czy mam założyć spółkę, zaprosić współpracownika, czy może działać samodzielnie?
8 pentakli
Działać samodzielnie, jeśli jesteś ekspertką w tym biznesie (np. znasz się na aktualnej modzie, trendach, ale i sprzedaży, podatkach, cłach, masz kontakt z nastolatkami, znasz język obcy), albo zatrudnić specjalistę np. od księgowości, logistyki, reklamy, informatyki, prowadzenia profilu i kampanii na Fejsie, wystawiania aukcji i ogólnej sprzedaży w Internecie. Biznes nie jest oryginalny, więc będzie potrzebował stworzenia i utrzymania marki, dobrej opinii wśród klientów, znalezienia solidnego hurtownika albo importera z opłacalnymi cenami, rozpoznania konkurencji i śledzenia ich cen oraz kampanii, rozpoznawania podróbek towarów, itp.

Karta 6 - Porada, albo kogo zapytać o radę
Król pentakli
To najwyższa karta związania ze sprawami materialnymi i pieniędzmi. Irena zdecydowanie powinna poradzić się kogoś bardzo doświadczonego i bogatego, komu doskonale wychodzi zarządzanie własną firmą w tej, lub podobnej branży. Skontaktować się przynajmniej z doradcą biznesowym, finansistą, bo cały czas pojawia się tu problem znalezienia funduszy, zarządzania inwestycjami i minimalizowania strat.

Karta 7 - Ostateczny wynik
7 buław
Też niedobrze. Karta pokazuje rywalizację z konkurencją, opiniami, krytyką, potrzebę obrony swojego stanowiska, praw, ogromnej asertywności, stanowczości, determinacji. Możliwa próba utrzymania firmy za wszelką cenę, wtrącanie się innych w sprawy firmy i utrudnianie prowadzenia biznesu (kontrole z Urzędu Skarbowego, BHP, częste i chimeryczne zmiany podatków i opłat, regulaminów na Allegro, Olx, itp.). Nadmiar obowiązków, podejrzliwość wobec wspólnika, spodziewanie się ataku, nawet jeśli jest okres spokoju i denerwowanie na zapas. Jeśli po zestawieniu zysków i strat tych drugich wychodzi więcej, to nie pchaj na przekór, albo z mylną nadzieją, tylko zrezygnuj i wymyśl inną działalność, a może np. franchising sprawdziłby się lepiej. Ostatnia karta bardzo dobrze współgra z pierwszą w tym rozkładzie = nie zakładaj firmy o takim profilu biznesowym nie mając doświadczenia, wsparcia i pieniędzy na inwestycje.

Przykład wideo na YouTube:


Tarocistka: Drakonia
Z dnia: 24 czerwca 2020 r.
Talie: Illuminati