Interpretacja kart Tarota – rozkład na brak asertywności*
Dla: (imię, przykład!): Bernard

(Astrologia i numerologia na życzenie) 

Karta 1 - Dlaczego często oddaję swoją władzę innym ludziom?
Rycerz kielichów
Jesteś niezależny, wrażliwy, kierujesz się sercem, lubisz pomagać i nie potrafisz nie dostrzegać racji obu stron. O ile jest to dobra cecha charakteru, to może powodować, że dzięki twojej wyrozumiałości inni dostają to, czego chcą - zachowujesz się po dżentelmeńsku i niejako 'puszczasz ich' przodem, a oni korzystają z tego ułatwienia. Z drugiej strony, możesz lubić spokój i wygodę, a zaczynasz dopiero walczyć o swoje, kiedy sytuacja doprowadzi cię do desperacji.

Karta 2 - Co dzieje się w moim życiu, kiedy nie jestem wystarczająco asertywny?
8 pentakli
Jeśli nie odmawiasz, to musisz pracować ciężej i masz mniej czasu dla siebie. Sytuacje, w których nie negujesz wykonania dodatkowego zadania (a zwłaszcza gdy ktoś inny może je zrobić, albo się nauczyć), wymuszają na tobie pracoholizm i siedzenie po godzinach w pracy. Twój mózg traci energię na rozpracowywanie czegoś, co go nie interesuje.

Karta 3 - W jaki sposób mogę stać się charyzmatyczny?
14 Umiarkowanie
Trenuj metodycznie i na spokojnie, co zajmie i tak sporo czasu. Umiarkowanie/cierpliwość uczy oszacowywania różnych opcji, sprawdzania metodą prób i błędów. Odpowiadając 'nie', nie tłumacz się z decyzji, to pierwszy krok do pewności siebie i ustaleniu granic prywatności.

Karta 4 - Co mógłbym osiągnąć w życiu, gdybym jednak zachowywał się zdecydowanie i pewnie?
4 buław
Pewność siebie pomogłaby ci w odzyskaniu równowagi, zarówno wewnątrz, jak i w kontaktach ze światem. Może pomóc w stworzeniu albo zalegalizowaniu związku partnerskiego, dobrych kontaktach z innymi ludźmi, poprawie samopoczucia i odwagi, kiedy znajdziesz się wśród uczestników imprez, szkoleń, konferencji, koncertów muzycznych, protestów ulicznych itp. zgromadzeń. Dzięki asertywności zaznaczasz się jako jednostka, nie dajesz się wrzucać do 'wora' z innymi. Pewność siebie zmienia też nastawienie do niechcianych obowiązków, reguł narzucanych przez instytucje, urzędy, łatwiej ci będzie się buntować i argumentować swoje prawa jako jednostki. W końcu, nie dasz z siebie zrobić niewolnika.

Karta 5 - W jakiej konkretnej sferze życia powinienem trenować pewność siebie?
5 kielichów
W dziedzinie, w której widzisz więcej strat niż zysków, kiedy coś się kończy. Tam, gdzie najczęściej nie umiesz się cieszyć tym, co zostało, a skupiasz się wyłącznie na brakach i zmarnowanych szansach.

Karta 6 - Co może poprawić mi poczucie pewności, że wszechświat mnie chroni?
6 mieczy
Może ci pomóc odejście od jakiegoś niewspierającego otoczenia i rozpoczęcie życia na twoich warunkach. Siedzenie we własnym domu, albo w tej samej pracy nie buduje pewności siebie, wręcz przeciwnie. Przyda ci się wyzwanie, wyprowadzka, znalezienie właściwego miejsca, w którym możesz być sobą i ćwiczyć asertywność. Spróbuj wycieczki zagranicznej, albo tylko do innego miasta, kiedy będziesz zdany nie tylko na mapę, ale na swoją intuicję i może pojawić się potrzeba przełamania nieśmiałości i pytania obcych osób o wskazówki. Dowiesz się wtedy, że ludzie chcą ci pomóc, wystarczająco rozumieją cię w języku obcym, a wszechświat i intuicja prowadzi cię tak, żebyś doświadczał potrzebnych ci lekcji, ale i żebyś po powrocie był z siebie dumny, że wszystko udało się nawet lepiej niż zakładałeś.
W nauce asertywności pomaga wskoczenie w środowiska skłócone, wymagające, tyranizujące, a czasem tylko przebywanie z osobami o słabszych charakterach, niż nasze.

* Szablon zaczerpnięty ze strony Emerald Lotus Divination, ale zmodyfikowałam niektóre pytania

Tarocistka: Drakonia
Z dnia: 28 czerwca 2020 r.
Talia: XIII Tarot