Nazwa: Kama-Sutra Playing Card Collection [dla dorosłych +18]
Pomysł, ilustracje: o ile dobrze zrozumiałam po włosku, to ilustracje pochodzą z prywatnej kolekcji, ale na potrzeby kart adoptował je i chyba przerobił Pietro Alligo
Wydawca, rok: Lo Scarabeo, 2018 r.
Ilość kart: 54+6
Ilustracje bazują na: antyczne, hinduskie
Rozmiar kart: 5,8 cm x 8,8 cm
Karty dodatkowe: tak, pięć informacyjnych w obcych językach i jedna tytułowa
Papier: raczej miękki, nieplastikowany. Narożniki z jednej strony paskudnie, nierówno przycięte, chyba, że celowo i to ma pomóc w jakiejś technice tasowania.
Trwałość: awers ładnie wydrukowany i gładki, rewers nieco chropowaty pod palcami, pewnie dla lepszego trzymania. Samo tasowanie trochę zahamowane przez te dziwne rewersy. Przy tasowaniu w 2 grupach trochę się wyginają.
Podręcznik i inne akcesoria: brak, sex-zabawek, ani kostki do rzucania też nie dali
Zapach kart: słaby, papier, farba.

Ostatnio pisałam o erotyczno-fantastycznej talii kart Royo Dark Tarot, to dziś będzie o prawdziwych świństwach. Dorośli otwierają oczka szerzej, a dzieci  zamykają.
[Kliknij zdjęcie, aby powiększyć]

Lo Scarabeo, włoski wydawca różnych kart do Tarota, ma w swoim katalogu także kolekcjonerskie wydania zwykłych kart do gry, np. w pokera. Oczywiście tarotowa wersja kart Kamasutra o standardowych rozmiarach ok. 6,6 x 12 cm także jest u nich dostępna i wydana została w 2006 r., ale nowa kosztuje tyle, co inne tego typu karty (50-60 zł w polskich sklepach w 2020 r.) Za tą zwykłą, małą z podobnymi ilustracjami dałam 19 zł.


Tarotów i kart o tematyce erotycznej, a nawet seksualnej jest kilkanaście wersji (np. Tarocco Erotico, Decameron, Manara Tarot, Casanova Tarot, Sexual Magic Tarot, żeby wymienić te najbardziej charakterystyczne). Natomiast zwykłe karty używane są po prostu do wróżenia i kabały. Tym zajmować się nie będę, natomiast kupiłam te karty dla potrzeb numerologii, jako wspomaganie kart Tarota.

W tej talii zaznacza się heteroseksualizm, ale mamy też lesbijki i jedną kartę gejowską, na końcu tej recenzji. Karty są, dosłownie i w przenośni, 'dowcipne'. Postaci wydają się oderwane od siebie, ale najważniejsze, że sobie wsadzają, chociaż to magicy, bo mogą nawet... do brzucha.


Znaczeń kart nie ma co opisywać, bo obrazki mówią same za siebie, więc przechodzę do prezentacji. Walety, zwane dupkami:


Królowe i Królowie:A teraz trochę techniki. 'Uwaga, ktoś idzie!' i solo z pompką:


Fellatio:


Z adrenalinką - test na grawitację, medytacja przy obiedzie:


Seks lesbijski ze zabawką, jest trochę więcej kart tego typu, ale już mi się nie chciało zapychać bloga:


Seks gejowski, exclusive, ale... co na to drzewo i ekolodzy? Nie złapie grzyba..?


Jokery, i już odpoczywamy:Część talii w dłoni autorki:


Podsumowując, dobry wybór, fajna zabawa, ale zapewne rozprasza podczas grania. Pojedyncze karty można dać komuś w prezencie, kupić na 18-tkę, albo potraktować jako karty do gry erotycznej dla pary.

Z Wikipedii:
Kama Sutra - traktat indyjski w sanskrycie na temat seksualności i zachowań seksualnych. Pełny tytuł to vātsyāyana kāma sūtra ("Aforyzmy o miłości [napisane przez] Watsjajanę"). Autorstwo tekstu przypisuje się Watsjajanie (Vātsyāyana Mallanaga) żyjącemu prawdopodobnie pomiędzy I a VI wiekiem naszej ery. Brak dokładnych danych źródłowych uniemożliwia dokładną identyfikację wieku, w którym powstał traktat. Traktat przeprowadza wszechstronną analizę współżycia seksualnego dostarczając wielu informacji pobocznych na temat kultury, gdyż omawia nie tylko teorię i praktykę sztuki miłosnej, lecz zawiera także informacje np. o prostytucji, jej roli w życiu społecznym i kulturze dawnych Indii.

Oczka mnie bolą od hinduskich nazw, więc tyle o traktacie i filozofii. Świątynia poświęcona Kamasutrze (zwana Kandariya Mahadeva) znajduje się w Khajuraho, ok. 600 km na poł.-wschód od New Delhi. Została zbudowana ok. roku 1000 i jest wpisana na światową listę zabytków UNESCO. Oryginalnie postawiono 85 świątyń na 20m kwadratowych, jednak przetrwało tylko 20 z nich.

Paul Mannix / CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)

By Aotearoa - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2591127

Porównajmy sobie teraz czasy Średniowiecza w Europie i Indiach...

Tekst i foto: 2020 (C) Tarocistka Drakonia