Rozkład "XVI Wieża" - czego się już nie trzymać, lub co się sypie?
(rozkład autorski Drakonia)

Szablon bazuje na ilustracji karty Wieża z talii Rider Waite Smith. Zastosowanie rozkładu do analizy związku, pracy, projektu, mieszkania, znajomych, zainteresowań, strefy komfortu, która przestała nią być itp. Przykład wideo na dole strony.
Karta 1 - Podstawa, która jest niepewna, wykrusza się
3 Mieczy
Złamane serce w przeszłości lub obecnie, trudna do zaakceptowania prawda, ranienie się podejrzeniami, negatywne myśli raniące to, co się do tej pory kochało. Niewierność (trzecia osoba w związku).

Karta 2 (nacisk na podstawę) - Co, lub kto dodatkowo cię obciąża?
Król Buław
Egoizm własny lub partnera, kontrahenta ('po mojemu, albo w ogóle'), niecierpliwość, potrzeby do zrealizowania na 'tu i teraz'. Ogromna chęć działania, poczucia adrenaliny, czegoś nowego, co wymaga mobilizacji, motywacji, odwagi, wyzwania. Mocna konkurencja, zawodnik, wojownik, który nie cofnie się przed niczym i nikim. Osoba spod znaku Barana, Strzelca lub Lwa.

Karta 3 - W co najmocniej uderzy piorun? (dot. karta 4)
9 Mieczy
W obsesję, fiksację, nierozwiązany problem, czarne myśli, negatywne założenia, podejrzenia, bezsenność, 'umiejętność' zamartwiania się wszystkim.

Karta 4 - Co może być piorunem, szokiem, przebudzeniem, siłą napędową dla potrzeby niszczenia, lub genialnym pomysłem?
7 Mieczy
Zdrada, kradzież. Odkrycie jakieś tajnej informacji, smsa, emaila, podsłuchana rozmowa. Ucieczka kogoś, nagła i tajna wyprowadzka, zerwanie kontaktu. Zdemaskowanie kłamcy lub złodzieja.

Karta 5 - Kto, lub co odpadnie z Twojego dotychczasowego życia?
V Buław
Skończy się konflikt wewnętrzny, wymóg rywalizowania z konkurencją dla utrzymania swojego stanowiska, kłótnie lub samo prowokowanie kłótni w celu dowiedzenia się prawdy.

Karta 6 - Co zyskasz (lub stracisz) w wyniku tego doświadczenia? (Także pytania: Co jeszcze da się wydobyć z 'gruzów wieży' i wykorzystać jako 'materiał' do budowy fundamentów następnego przedsięwzięcia, związku?)
Giermek Mieczy
Zyskasz znajomość z młodą osobą, której informacje i umiejętności dedukcji, wyszukiwania informacji, łączenia 'kropek', pomogły ci zobaczyć pełny obrazek i podjąć ważną decyzję. Masz już teraz zdolność śledzenia (np. w internecie, profile społecznościowe, opinie o pracodawcach, sprzedawcach), gromadzenia materiałów dowodowych, uczenia się o czymś, co później pozwoli ci odróżnić kłamstwo od prawdy, oszustwo od wiarygodnej oferty.


Przydatne rozkłady:

Pomysł i wykonanie: 2021 (C) Drakonia. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Z dnia: 10 lipca 2021 r.
Talia: Night Sun mini